Heninger János Dávid

Videoton Elektro-Plast Kft - Fejlesztőmérnök
  • Emlékszel még milyen érzés volt az első napodon besétálni a VIDEOTON-ba?
    Izgultam. Kettő külön részre tudom bontani. Még nyári gyakorlatosként gyönyörrel töltött el, mikor az akkoriban készülő gyártósor átadás előtti állapotával találkozhattam. Képes voltam (vagyok is) rengeteg időt tölteni az egyes célgépek műszaki megoldásainak elemzésével, szemre vételezésével. Mikor a nyári gyakorlat után lehetőséget kaptam egy célgép elkészítése által megírni a szakdolgozatomat, teljes odaadással próbáltam kibontani annak egyes elemeit, ahogy a senior mérnököktől láttam. Az érzés nagyon hasonló volt az első napomhoz, azon időszak alatt majd minden nap abban a szellemiségben tevékenykedtem, hogy mennyire felemelő érzés hidat képezni a gyártás és az operátor közé, megismerni egy-egy termék mögötti technológia tulajdonságait és azt legjobb tudásom szerint alkalmazni.
  • Mióta dolgozol a cégnél? Mi jelenleg a feladatod?
    2015-ben voltam gyakorlaton, 2015 októberében kezdtem a szakdolgozatom és hivatalosan 2016. február 8-án kezdtem.
  • Az elmúlt időszakból ki tudnál emelni olyan pillanatot, amit sikerélményként tartasz számon?
    Rengeteget. Vannak közösségi élményeim, személyesek egyaránt. Mindig jó érzés a közös munkát átadni a gyártásnak, imádom a pillanatot, mikor egy gyártósor elkezd ,,taktra” működni. Ezt egyedül nem ilyen minőségben tapasztalhatnám meg. Ilyenkor együtt örülünk a teljesítménynek. A személyes síkon, minden célgép fázisai tartalmaztak felemelő pillanatokat. Amennyiben egy koncepció kidolgozásában is részem lehet, ott mindig a konszenzuson alapuló működés és a technológia kiválasztása az, ami örömmel tölthet el. Szembesít a csoport sokszínűségével és alázatra tanít. Egy kiválasztott technológia kezdeti megfontolásai, a kutató munka, a terület távlatait világítja meg. Tervezés közben a könnyebb szerelhetőség az, ami izgalommal tölt el. Már-már flow állapotban telnek a munkaórák, mikor végre rajzolhatok. A műszaki rajz átláthatósága egyik fokmérője a munkámnak, hisz minél könnyebben találjuk meg a közös hangot a technikus kollégákkal, annál gördülékenyebb a munka. Továbbá imádok szerelni is – kiváltképp egy-egy szekrény szerelőlapjának a munkálatait élvezem. Látom, miképp valósul meg az elképzelés. A szerelési munka végeztével a gépélesztés ismét egy izgalmas terület, ahol mind a mechanikai, informatikai és villamos elemek életre kelnek. Egyik kedvenc pillanatom az, mikor először elindul a célgép.Egyszerűen a célgép gyártás számomra életpálya modell egyelőre.
  • Meglepődtél rajta, hogy Téged is beválasztott a Vezetőség a 30 év alatti, tehetséges fiatal kollégák közé, akiknek nagy jövőt jósolunk a Videotonban? Mit jelent neked ez az elismerés?
    Örülök annak, hogy gondoltak rám. Egy visszacsatolásként élem meg, hogy rászolgáltam. Személy szerint nem tartom kiemelkedőnek a teljesítményem – ezért jól esik.
  • Hogyan tovább? Milyen terveid vannak még a VIDEOTON-ban?
    Úgy gondolom, hogy a kaposvári telephelyen a gyártás fejlesztés progresszív irányt vett. Több ipari robotot is üzembe helyeztünk célgépeken belül, ami eddig nem volt szokványos eljárás nálunk. Több forrasztó robotot is átadtunk a gyártásnak. Használni kezdtük az Ipar 4.0 egyes elemeit, folyamatosan fedezzük fel a paradigma alkalmazhatóságát környezetünkben. A tervem az, hogy személyes fejlődésemmel a gyártást támogathassam. A gépek nyelvén ez a folyamatképesség – rugalmasság, rendelkezésre állás, karbantarthatóság.

Beszélgetés Heninger János Dáviddal