Tóth Attila

VIDEOTON EAS Kft. - Általános Igazgatóhelyettes
  • Mikor és miért kezdtél el a VIDEOTON-nál vagy annak elődeinél dolgozni?
    1986 szeptember 01. léptem be a Videoton Számítástechnika Gyár Vevőszolgálati Főmérnökségéhez, mint szervízmérnök.
  • Milyen volt akkoriban a cégnél dolgozni?
    A Vevőszolgálat egy különleges hely volt, mivel jobbára fiatal, egyedülálló, kalandvágyó emberek gyűjtőhelye volt. Munkánk jelentős részét külföldön, különböző országokban végeztük és olyan egzotikus helyeken is, mint India, vagy Észak Afrika. Nyilván rengeteg közös kalandunk volt külföldön és szabad időnkben is sokszor együtt lógtunk, ezért nagyon erős kapcsolat alakult ki a kollégákkal. Olyan meghatározó volt ez a kötelék, hogy végül is az elmúlt több mint 35 évet a VT kötelékében töltöttem.
  • Melyek voltak a fő feladataid a munkád során?
    Szervízmérnökként kezdtem, de voltam mérnök üzletkötő, tervező mérnök, tesztmérnök, tesztmérnökség vezető, projektvezető, üzletágvezető és az elmúlt több mint 10 évben második számú vezető.
  • Mi volt a legnagyobb feladat, ami kihívást jelentett neked?
    Ennyi idő és ilyen sok munkakörben nyilván rengeteg érdekes és kihívást jelentő feladattal találkoztam. Ugyanakkor azt gondolom, hogy az összes feladat közül kiemelkedik a 250-es épület megtervezése és kivitelezése során végzett munkám.
  • Milyen jelentős sikereid voltak itt a cégnél, amit te sikerként könyvelsz el?
    Hát erre megint nehéz válaszolni, hiszen eredmények nélkül nem futhattam volna be olyan pályát, amit sikerült. Amennyiben három dolgot ki szeretnék emelni, akkor az legyen az 1987-es első Lengyelországban önállóan végrehajtott számítástechnikai rendszer átadása. A második 1998-2002 közötti Ascom projekt felfuttatása. A harmadik a 250-es épület logisztikai rendszerének kialakítása.
  • Megosztanál velünk egy érdekes sztorit?
    Vevőszolgálatos anekdotákból több estére való sztorit is tudnék mesélni, hiszen akkoriban csupa kaland volt az élet. Talán ezek közül az egyik leginkább különleges élmény a Gangesz Himalájai szakaszán végrehajtott vadvízi evezés volt.
  • Mi az, ami ennyi éven át itt tartott a cégnél?
    Ezen a kérdésen már én is gondolkodtam, és arra jutottam, hogy amikor valamilyen feladatba beleuntam volna és elkezdtem körbe kémlelni, akkor vagy jelentősen emeltek a fizetésemen és/vagy új, izgalmas feladatot kaptam. Azt is fontosnak tartom, hogy azokkal az emberekkel akikkel napi kapcsolatban vagyok mindig jó, mondhatni baráti viszonyt ápoltam és egy váltásnál, ők hiányoztak volna.
  • Mit jelent számodra a cég? Mit adott neked a VIDEOTON?
    Ennyi év után a VT nekem a második családom, ami alkalmanként az első helyre is csúszott. Itt kezdtem el dolgozni és ha innen nézzük, akkor mindent amit elértem az életemben, az valamilyen szinten a VT-hez kötődik.
  • Meglepődtél rajta, hogy Téged is beválasztott a Vezetőség abba a kislétszámú ám annál illusztrisabb társaságba, amely a Vállalatcsoportban már több, mint 30 éve itt dolgozó kollégákból áll?
    Természetesen meglepődtem, hiszen a VT-ben azért vannak nálamnál sokkal hosszabb szolgálati idővel rendelkező kollégák is. Másrészt szívesebben emlékszem arra, hogy évekig én voltam a legfiatalabb mérnök a VT-nél, mint arra, hogy most már a legrégebben itt dolgozó kollégák között tartanak számon. Harmadrészt természetemnél fogva nem szeretek reflektorfénybe kerülni, de ha felkérést kapok, annak viszont igyekszem megfelelni. Az elismerés természetesen mindig jól esik, a mostani kicsit keserédes, mivel némileg kapcsolódik a koromhoz is, amit meg egyre nehezebben kezelek.
  • Üzensz valamit a jövő kor VIDEOTON-osainak?
    Találják meg a számításukat! Nem elég várni rá, dolgozni kell érte és keresni kell a lehetőségeket!